bayram tatilinde nereye gidilir

Türkiye’nin muhteşem doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri içinde, bayram tatilinde keşfetmek isteyenler için birçok seçenek sunmaktadır. İşte bu özel dönemde ziyaret edilebilecek ramazan bayramının da bahara denk gelmesi sebebiyle gidilecek tatil yerlerinden bazıları:

Bayram Ne Zaman? 2024 Bayram Tarihleri

Ramazan Bayramı’nın arefe ve günleri: 09 12 Nisan
Kurban Bayramı’nın arefe ve günleri: 15 – 19 Haziran

Pamukkale – Denizli

Denizli’nin ilçesi olan Pamukkale, ülkemizin turizm yerlerinden birisidir. Termal tatil için ve tarihi mekanlarıyla gitmeye değer.

Ayvalık – Balıkesir

Ayvalık, tarihi dokusu, zeytin ağaçlarıyla çevrili koyları ve renkli sokaklarıyla ünlüdür. Özellikle Cunda Adası’nda yer alan butik otellerde konaklayarak, geleneksel lezzetleri tatma şansınız bulunabilir. Ayvalık’ta baharın tadını çıkarırken, tarihi kiliseleri ve taş evleri keşfetmeyi unutmayın.

Sığacık – İzmir

İzmir’de yer alan ve Seferihisar ilçesine bağlı balıkçı kasabasıdır. Tarihi taş evleri ve doğasıyla görülmeye değer. Huzurlu, sessiz ve sakin tatil yeri arayan kişilerin gidebileceği yerlerden biridir. Mavi bayrağa sahip plajında denize girebilir, Kaleiçi sokaklarında gezebilirsiniz.

Assos (Behramkale) – Çanakkale

Çanakkale’de bulunur ve antik kentiyle meşhurdur. Burada kadırga Koyu, Assos Antik Kenti ve Behramkale köyünü gezip görebilirsiniz. Assos’da butik oteller ve kamp alanları bulunmaktadır. Buralarda kalabilirsiniz. Doğayla iç içe kafa dinlemek için oldukça iyi yerlerden biridir.

Fethiye – Muğla

Ölüdeniz gibi dünyada eşi bulunmayan bir kumsalı bulunan Fethiye, ülkemizin önemli turizm merkezlerindendir. Doğal yapısı ile yamaç paraşütü gibi alternatif sporlar yapılmaktadır. Kelebekler vadisi, Kabak koyu gibi doğal yerlerle sahip bölge, antik çağlardan kalmış kent kalıntıları ile de gezilip görülecek yerlerdendir.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.