Denizli’nin En Popüler 6 Yeri

Denizli’nin En Popüler 6 Yeri
Denizli Teleferik

Denizli, Türkiye’nin batısında bulunan, tarihi ve doğal güzellikleriyle dolu bir şehir. Eğer antik şehirler ilgini çekiyorsa, Hierapolis Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, Pamukkale Travertenleri de Denizli’nin en popüler turistik yerlerinden biri. Denizli meşhur yemekleri olan kuyu kebabı, yaprak sarma, patlıcan gömme, biber tatarı, cızlama, sucuklu un, cerpleme, hamur dolması gibi değişik lezzetlere sahip.

Gezilecek Yerler

Pamukkale Travertenleri

Denizli’nin en ünlü turistik yerlerinden biri olan Pamukkale, doğal traverten terasları ve termal sularıyla ünlüdür. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Pamukkale, binlerce yıllık tarihi ile de dikkat çekmektedir. Ziyaretçiler burada yürüyüş yapabilir, termal havuzlarda yüzüp, antik Hierapolis kentini keşfedebilirler.

Laodikeia Antik Kenti

Laodikeia, antik Roma döneminde önemli bir ticaret ve kültür merkeziydi. Şehir, bugün hala görülebilen tiyatrosu, stadyumu, hamamları ve tapınaklarıyla ziyaretçileri cezbediyor. Arkeoloji meraklıları için ilginç bir gezilecek yer. Müzekart geçerli.

Kaklık Mağarası

Denizli’nin Tavas ilçesinde bulunan Kaklık Mağarası, Türkiye’nin en büyük mağaralarından biridir. İçinde yer alan yeraltı gölü ve değişik şekillere sahip sarkıt ve dikitleri ile oldukça etkileyici bir görüntü sunmaktadır. Mağara, ziyaretçiler için özel olarak düzenlenmiş yürüyüş yolları ve aydınlatma sistemleri ile gezilebilir.

Çamlık Milli Parkı

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde yer alan Çamlık Milli Parkı, zengin bitki örtüsü ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Park, piknik alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolları, doğa yürüyüşü rotaları ve çocuk oyun alanları gibi birçok aktivite imkanı sunmaktadır.

Karahayıt Kaplıcaları

Denizli Karahayıt Mahallesi’ndedir. Yılın her mevsiminde ana kaynağından çıkan kendine has kırmızı renkli şifalı termal suyun ve termal çamurun sıcaklığı 58 ºC olup Ege Üniversitesi hidroklimatoloji enstitüsünün vermiş olduğu rapora göre içerdiği zengin mineralleri ile eşsiz bir sağlık kaynağıdır.

Okuma Önerisi:  Pamukkale'de Gezilecek Yerler

Teleferik

Özel aracınız ile gidecekseniz Bağbaşı tarafına geldiğinizde tabelalar karşılıyor. 300 araçlık ücretsiz Denizli Büyükşehir Belediyesi Teleferik Alt İstasyon otoparkında aracınızı park etme ve Teleferik Keyfini gönül rahatlığıyla yaşama olanağı bulabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

İşletme ve Kullanıcı Girişi

Kayıt ol

Üyeliğinizi istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.