İstanbul'da tatil yerleri

Kısa bir mola vermek ve yakınlardaki güzel yerleri keşfetmek istiyorsanız, işte İstanbul’a yakın hafta sonu tatili için beş tatil rotası.

Bozcaada

Ege Denizi’nde yer alan bu ada, kendine özgü şarapları, plajı ve tarihi yerleriyle ünlüdür. Antik kalıntıları ve rüzgar gülleri ile dolu güzel manzaraların tadını çıkarabilirsiniz.

Şile

Sahip olduğu güzel plajları ve doğal güzellikleri ile ünlüdür. Ayrıca, şehir merkezinde yer alan tarihi Şile Kalesi’ni ziyaret edebilir ve lezzetli deniz ürünleri yemekleri tadabilirsiniz.

Mudanya

Marmara Denizi kıyısında bulunan Mudanya, tarih ve doğal güzellikleriyle dolu bir kasabadır. İstanbul’dan sadece birkaç saat uzaklıkta olmasına rağmen, burada kendinizi tamamen farklı bir dünyada hissedeceksiniz. Mudanya’da deniz ürünleri restoranlarına uğrayabilir, tarihi kiliseleri ve müzeleri ziyaret edebilirsiniz.

Edirne

İstanbul’a yaklaşık üç saat uzaklıktaki Edirne, Osmanlı İmparatorluğu dönemine ait tarihi eserler ve nefis mutfağı ile ünlüdür. Selimiye Camii, Edirne Kalesi ve tarihi çarşıları ziyaret edebilirsiniz. Aynı zamanda Edirne’nin ünlü ciğerini tatmalısınız.

Yalova

Yalova’da termal otellerde rahatlayabilir ve şifalı suların tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, Yürüyen Köşk ve Sudüşen Şelalesi gibi doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz.

Bolu

Bolu, doğal güzellikleri ile tanınır. Abant Gölü ve Yedigöller Milli Parkı gibi yerlerde doğa yürüyüşleri yapabilir, piknik yapabilir ve temiz hava alabilirsiniz.

Yorumlar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

Kayıt ol

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.