İnciraltı Kent Ormanı

İnciraltı Kent Ormanı
İzmir İnciraltı Kent Ormanı

Ailecek veya arkadaşlarımızla uğradığımız, sevdiğimiz bir yer olan Kent Ormanı, hafta içinin yoğun geçen günlerinde biraz olsun nefes almamızı sağlıyor. İster bisiklet sürün, ister yürüyüş yapın, bu büyük alanda dilerseniz, deniz kenarında oturup denizi de seyredebilirsiniz. Biz genelde sandalyemizle denize karşı oturup etrafı seyrediyoruz ama yürüyüş yapmak da oldukça keyifli oluyor.

İnciraltı Kent Ormanı Nerede, Ne Yapılır?

İnciraltı Kent Ormanı İzmir Balçova’dadır. İzmir halkının, piknik, yürüyüş, bisiklet sürme gibi etkinlikleri yapabildiği, geniş alanıyla doğayla buluştuğu yerdir. Özel araçlarla veya toplu taşıma araçlarıyla ulaşım mümkündür. Giriş ücretsizdir, içeride bulunan WC, bisiklet kiralama hizmetleri ücretlidir. Sadece belirlenmiş alanda mangal yakmak serbest, bunun dışındaki alanlarda yasak olduğu tabelalarla gösterilmektedir.

“Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ile eski fotoğraflardan çıkartılıp, İzmir’e yeniden kazandırılan kayıkları için Deniz Müzesi’nin yakınında iskele yapılarak, Demokrasi Meydanı yeniden düzenlendi. Kent ormanına bin’i meyve olmak üzere 20 binden fazla ağaç,16 binden fazla çalı ve yer örtücü bitkiler dikildi. Ağaç, ev serçesi ve büyük baştankara kuş türlerini kuş yuvaları ve tanıtım panoları yerleştirildi.

www.izmir.bel.tr  “

İnciraltı Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

  • Buca‘dan İnciraltı Kent Ormanı‘na gitmek için Şirinyer aktarma merkezinden,
  • 671 numaralı araç ile Fahrettin Altay aktarma merkezine gidiyoruz. Buradan;
  • 311, 480 ya da 486 numaralı araçlar ile İnciraltı durağında inerek hedefimize ulaşıyoruz.
  • Bostanlı, Karşıyaka tarafından ise vapur ile Üçkuyular iskeleye gelip buradan da aynı numaralı araçlara binebilir veya yürüyüş mesafesinde olduğundan dilerseniz yürüyebilirsiniz.
  • Gaziemir tarafından İzban ile, metro aktarma merkezinden (hilal veya halkapınar), metroya geçerek, Fahrettin Altay aktarma merkezinde inip aynı numaralı araçlara binebilirsiniz.
  • Bornova ve Konak tarafından da metro ile, Fahrettin Altay aktarma merkezine gelip, aynı numaralı araçlara binebilirsiniz.
Okuma Önerisi:  Selçuk'ta Gezilecek Yerler

Arabanızla gitmek isterseniz yol tarifi sayfasından konumunuzu girerek güzergahı inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

İşletme ve Kullanıcı Girişi

Kayıt ol

Üyeliğinizi istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.