Konaklama Terimleri Nedir?

Konaklama Terimleri Nedir?
Otel konaklama terimleri

Otellerde kullanılan konaklama konsept terimlerinin anlamlarıyla ilgili içeriye göz atmaya başlayın. Merak ettiklerinizi sayfanın altındaki “yorum” kısmına yazabilirsiniz.

Yarım Pansiyon Nedir?

(HB: Halfboard) Yarım pansiyon konaklama konsepti, kahvaltı ve akşam yemeğinin dahil olduğu konaklamadır. Bunun dışında otelde yapacağınız yiyecek-içecek harcamaları ücretlidir. Akşam yemeğindeki, içecekler ise genelde fiyata dahil olmuyor. Bunun için konaklama yapacağınız otelden rezervasyon aşamasında bilgi alabilirsiniz.

Oda Kahvaltı Nedir?

(B&B: Bed & Breakfast) Adından da anlaşılacağı üzere, öğün olarak sadece kahvaltının bulunduğu konaklamadır. Kahvaltı dışındaki yiyecek-içecekler ücretlidir. Daha çok şehir otelleri ve butik oteller tarafından uygulanan konaklama konseptidir.

Tam Pansiyon Nedir?

(FB: FullBoard) Otel konaklama konseptleri arasında en çok karıştırılan “tam pansiyon” ile “her şey dahil” konseptidir. İkisi farklı şeylerdir. Tam pansiyon; kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinin konaklama ücretine dahil olduğu konsepttir.

Her Şey Dahil Nedir?

(AI: All inclusive) Türkiye’de birçok otel ve tatil köyü her şey dahil konseptte hizmet vermektedir. Kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, 5 çayı ve atıştırmalıklarla gün boyunca içeceklerin (alkolsüz içeceklerle – yerli alkollü içecekler) konaklama ücretine dahil edilmiş halidir. Otellerdeki aktiviteler bu konsepte dahil edilmiyor.
Bazı otellerde Türk kahvesi ya da taze sıkılmış meyve suları ekstra ücretlendirilmektedir. Rezervasyon aşamasında, kalacağınız otelin her şey dahil uygulamalarına nelerin girip girmediğini öğrenmeniz size kolaylık sağlar. Çünkü her otelin sunduğu olanaklar farklılık gösterebiliyor. Otel araştırmasında, otellerin yeme içme özelliklerini inceleyebilir, konsepte dahil olan ücretli ve ücretsiz hizmetleri öğrenerek rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş yap

İşletme ve Kullanıcı Girişi

Kayıt ol

Üyeliğinizi istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Şifre sıfırla

Lütfen kullanıcı adınızı veya e-posta adresinizi girin, e-posta yoluyla yeni bir şifre oluşturmanızı sağlayacak bir bağlantı alacaksınız.